اقلیم

مجموعه تکرار نشدنی

این مجموعه الهام گرفته از طبيعت و حيات وحش ايران عزيزمان است. ايراني با اقليمي جذاب و كم نظير كه به ندرت در آثار طراحی و مد ایرانی ديده شده است.

در سري اول محصولات اين مجموعه به بازنمايي سه موجود نادر و در معرض تهديد انقراض پرداخته ايم. تا شايد با بازنمايي هنرمندانه آنها بتوانيم توجه جامعه را براي حفظ نژاد اين موجودات به غايت زيبا با زبان هنر برانگيزيم.

مجموعه اقلیمآدوراستایل

روسری چکاوک

خاکستری

روسری یوز ایرانی

صورتی

روسری غزال

نارنجی

یوز ایرانی

یوز ایرانی گونه ای در حال انقراض است و در مناطق بیابانی کشور زندگی می کند و هم اکنون تنها چند صد قلاده بیشتر از آن باقی نمانده است. یوزپلنگ سریعترین حیوان روی خشکی است. جفت بودن طرح این جانداران نمادی برای امید به حفظ نسل این موجودات نادر است.

غزال

غزال ایرانی نوعی از آهو است که در بخشهایی از ایران و به طور کلی آسیا زندگی می کند. این گونه غزال از نظر نسل آسیب پذیر و در معرض تهدید است. غزال ایرانی دارای خطوطی سیاه رنگ در دم و شکم است. جفت بودن طرح این جانداران نمادی برای امید به حفظ نسل این موجودات نادر است.

 چکاوک

چکاوَک پرنده‌ای خوش‌آواز با پر و بالِ رگه‌رگه است که اغلب در حال پرواز آواز می‌خواند. چکاوک گونه های مختلفی دارد که معروف ترین آن چکاوکِ آسمانی است که در سراسر اروپا و نواحی معتدل آسیا از جمله ایران زندگی می‌کنند و بلندیَش به ۱۸ سانتیمتر می‌رسد. چکاوک را به دلیل صعود و فرود سریعش نماد تحول نیز میدانند.

برخی از محصولات مجموعه اقلیم

چکاوک را به دلیل صعود و فرود سریعش نماد تحول نیز میدانند. در این روسری چکاوک را در زمینه ای از کاشیکاری مربوط به قرن ۱۵ میلادی میبینیم و در پس آن بخشی از الفبای خط دیوانی که ابداع آن مربوط به قرن ۱۵ میلادی است را مشاهده می کنید که در کنار هم چکاوک را در زمینه ای از هنر و فرهنگ آسیای غربی به تصویر می کشد.

یوزپلنگ سریعترین حیوان روی خشکی است. جفت بودن طرح این جانداران نمادی برای امید به حفظ نسل این موجودات نادر است. کاشیکاری بکار رفته در پس زمینه اثر مربوط به قرن ۱۵ میلادی است و در پس آن برگی از کتاب چاپ سنگی ایرانی درباره ستاره شناسی به خط نستعلیق دیده میشود که در کنار هم یوز ایرانی را در زمینه ای از هنر و فرهنگ ایرانی به تصویر می کشد.

غزال ایرانی نوعی از آهو است که در بخشهایی از ایران و به طور کلی آسیا زندگی می کند. این گونه غزال از نظر نسل آسیب پذیر و در معرض تهدید است. غزال ایرانی دارای خطوطی سیاه رنگ در دم و شکم است. جفت بودن طرح این جانداران نمادی برای امید به حفظ نسل این موجودات نادر است. در این روسری غزال را در زمینه ای از کاشیکاری شاخه هایی از شکوفه های گیلاس و رز منطقه زندگی او میبینیم. این کاشیکاری مربوط به قرن ۱۵ میلادی است و در پس آن بخشی از اثر خطاطی اویغوری مربوط به امپراطوری ایران در دوران تیموری را مشاهده می کنید.

درباره آدوراستایل بیشتر بدانید

ریشه آدور در هنر گذاشته شده و آثار هنری مبنای طراحی های محصولات آدور را تشکیل می دهد.ما با پردازش آثار هنری سعی داریم آنان را از دل موزه ها و گالری ها بیرون آوریم و بر بستر مد و دکوراسیون داخلی جاری کرده و از این راه وارد زندگی روزمره انسانها کنیم. برای رسیدن به بازنمایی در شان و مقام این آثار، آدور بالاترین کیفیت ها را در محصولاتی با کاربری های خاص ایجادکرده است.