مجموعه زهیر آدوراستایل

زهير

زهير، اولين مجموعه از محصولات آدور است.

طراحی

اغلب طراحي هاي اين مجموعه برگرفته از آثار ايراني است.

زهير به عربي

زهير به عربي ( الظاهر) يعني بيش از حد تابناك، مريي، حاضر.

قدمت طرح‌ها

محدوده زماني اين آثار از قرن 7 تا 19 پس از ميلاد را شامل مي‌شود.

درباره مجموعه زهیر آدوراستایل

زهير، اولين مجموعه از محصولات آدور است. در اين مجموعه بيش از هر منطقه اي، هنر ايراني منبع الهام قرار گرفت، هنري كه حد و مرز و آغاز و پايان ندارد؛ تنوع تكنيك، نقش، رنگ و خطوط در آثاري چون نگارگري، معماري و ظروف ايران به حدي است كه ما را به وجد آورد و بر آن داشت تا هنر بخشي از تاريخ اين سرزمين را براي طراحي اولين مجموعه آدور انتخاب كنيم. به دليل همين احساس وجد و جذب پس از ديدن اين آثار، مجموعه زهير نام گرفت كه در فارسي به معني شكوفه است  همچنين به معني تابناك، مريي و حاضر؛ چيزي كه نمي‌توان ناديده‌اش گرفت.

منبع الهام مجموعه زهیر

اغلب طراحي هاي اين مجموعه برگرفته از آثار ايراني و برخي نيز مربوط به سرزمين‌هاي هند و سوريه است. آثار بكار رفته در اين اين مجموعه شامل نقاشي، سراميك و كاشيكاري ، فلز و پارچه‌هايي است كه هريك در نوع خود بي‌همتا بوده و از ارزش تاريخي بسيار برخوردارند. محدوده زماني اين آثار از قرن 7 تا 19 پس از ميلاد را شامل مي‌شود.

زهیر به چه معناست 

زهير به عربي (الظاهر) يعني بيش از حد تابناك، مريي، حاضر؛ چيزي يا كسي كه وقتي براي اولين بار با آن ارتباط برقرار مي‌كنيم، كم كم فكر ما را اشغال مي‌كند، تا جايي‌كه نمي‌توانيم به چيز ديگري فكر كنيم.(فرهنگنامه پديده‌هاي خارق العاده، فوبور سن پر، 1953) خورخه لوييس بورخس، شاعر، مقاله‌نويس و داستان‌نويس آرژانتيني، در كتاب الظاهر خود، مفهوم زهير را متعلق به سنت اسلامي مي‌داند و حدس مي‌زند در آغاز سده‌ي هجدهم مطرح شده باشد. 

برخی از محصولات مجموعه زهیر

روسری باغ ایرانی زرد

دستمال تزیینی شاهنامه تهماسب

روسری خسرو و شیرین آبی

دستمال تزیینی درباری آبی

درباره آدوراستایل

ریشه آدور در هنر گذاشته شده و آثار هنری مبنای طراحی های محصولات آدور را تشکیل می دهد.ما با پردازش آثار هنری سعی داریم آنان را از دل موزه ها و گالری ها بیرون آوریم و بر بستر مد و دکوراسیون داخلی جاری کرده و از این راه وارد زندگی روزمره انسانها کنیم. برای رسیدن به بازنمایی در شان و مقام این آثار، آدور بالاترین کیفیت ها را در محصولاتی با کاربری های خاص ایجادکرده است.